En Son Ne Okudum => Numaran Bende Var Sophıe Kınsella

Kargom geldiiii ve hemen numaran bende var adlı kitapa saldırdım... Ve şimdi bitti :)
Açık ve net sölemeliyim ki kitap başta beni hayal kırıklığına uğrattı sanırım buda benim diyaloglu şeyleri daha çok sevmem ve çok fazla betimlemeye dayanamamam.

Ama sonra Poppyyy aklımı başımdan aldı mı?? Aldıııııııııı ....Bu kızın benden bile fazla iç sesi varrr benden bile fazla birşeyi yapmadan önce kurguluyorrrrr. :))
Sanırım benim gibide garantici biraz ama hayatta birinin maillerine dur yaa ona iyilik yapayım diye dönmemm...dönmemm herhalde ... Dönermiyim yoksaaaa...
AAaaayhhh hiç girmiyim bu konuya çünkü benimde hayat felsefem hayatta yapmam demeyeceksin ile başlıyorrr :)))

Hadiii daha fazla laf kalabalığı yapmayıp kitapın arka kapağındaki yazıyı paylaşayım sizlerle

“Aşık mıyım? Bilmiyorum. Beni sevip sevmediğini bilmiyorum. Onu sevip sevmediğimi bilmiyorum. Tek diyebileceğim, aklımdan hiç çıkmayan tek kişi o. Duymak istediğim onun sesi. Görmeyi umduğum onun yüzü.”
Bravo bana! Kaybettim :( Şu dünyada kaybetmemem gereken tek şeyi kaybettim. Nişan yüzüğümü! Magnus’un üç nesillik aile yadigarı.
Ve şimdi, tam da annesiyle babasının döndüğü gün kaybettim. Kaybetmek için o günü buldum. Derin derin nefes al, Poppy.
Olumlu düşün :)
Bir hayır yemeğinde kızlarla iki kadeh şampanya devirdikten sonra Poppy’nin hayatı bir anda tepetaklak oldu. Yalnızca nişan yüzüğünü kaybetmekle kalmadı, arkasından yaşanan panikte cep telefonundan da oldu. Titrek bacaklarla otelin lobisinde dört dönerken, bir çöp kutusunda terkedilmiş bir telefon buldu. E, mal bulanındır demişler! Artık otele bir numara bırakabilirdi. Kaderinde vardı demek ki!
Tek sorun şuydu ki, telefonun sahibi işadamı Sam Roxton, onunla aynı fikirde değildi. Cep telefonunu geri istiyordu ve Poppy’nin, tüm mesajlarını okumasından ve özel hayatına burnunu sokmasından hiç hoşlanmamıştı. Üstüne üstlük yüzüğü bulana kadar Poppy’nin tek elle idare etmesi gerekecekti (!) Düğün hazırlıkları, Sam’in geçici asistanlığı vazifesi ve başına bizzat açtığı türlü belalar yüzünden işler iyice karışacaktı.

Vuuhhuuuu bu Poppyyy bir delyyyyyyyy çok sevimli keşke arkadaşım olsa :) Çok iyimser yaa herkese yardım etsin kendi hariçççç sanırım kendimle baya bağdaştırdım :((
Sam sammm ruhsuz herifff ama Magnussss daha fena onu gebertesim geldiii. Sam yine sonradan acık akıllandıı. Heykel olmakdan son anda kurtardıkkkk:)

Kitap başlarda sıktı. Sürekli bi yüzük arama sahnesinde döndükkk.Sonra Poppyyy nişanlısının ailesiyle karşılaşıcak stresten ben bile gerimm gerimm gerildim...Evlilikden soğudummm.. 
Sonradann olaylar olaylarrr...Maillerle yaşanan olaylar ,Samleee yaşanan olaylar..Sam'in şirketindeki olaylar ve bunda poppyninde yer alması vs.

Ve kitapda en çok hoşuma giden bir çok sayfada poppynin dipnot yazması:)Sevdim bu kitabıııı özellikle sonunda böle böle oynayasım geldi oh beee diyeee:)


Hiç yorum yok: